Na początek proponuję Ci wyzwanie: Ile czasu zajmuje Ci mentalne odczytanie tych 20 cyfr? 47 82 90 56 74 09 81 75 56 23 10 sekund? 7? Jestem pewien, że jeśli się trochę skoncentrujesz, możesz dojść do 5, co byłoby całkiem niezłym wynikiem. Światowy mistrz pamięci potrafi to zrobić w zaledwie 1 sekundę, zapamiętując je, a następnie powtarzając. Magia? Wcale nie. To kwestia techniki i praktyki. W bardzo krótkim czasie (1 lub 4 sekundy) mistrzowie są w stanie „eksplodować mentalnie”, wykorzystując cały swój potencjał, aby osiągnąć coś, co teraz prawdopodobnie wydaje Ci się niemożliwe. W jaki sposób pomogłoby Ci to w codziennym życiu? Na studiach, w pracy, do zapamiętania numeru telefonu, do pomocy dzieciom w odrabianiu lekcji, czy po prostu do przechowywania całej wiedzy, którą pochłaniasz zarówno w książkach, jak i w internecie!

Znaczenie pamięci w każdym wieku Pamięć to niesamowita zdolność, którą wszyscy posiadamy i o którą warto dbać i ją trenować. Co więcej, „umysł jest bardzo wdzięczny”, a korzyści z niej płynące wykraczają daleko poza „zapamiętywanie cyfr”. Zdrowy umysł jest źródłem wspomnień i radości. Rozwijanie i trenowanie pamięci w ten sposób pozwala nie tylko bić rekordy, ale także uczyć się znacznie efektywniej i krócej, szybciej przetwarzać informacje i zapamiętywać wszystko, od numerów telefonów po pełne teksty. Czy to nie jest niesamowite? Aby osiągnąć coś takiego, wielcy mistrzowie pamięci trenują latami. Ale aby zachować zdrową i ostrą pamięć, potrzebujesz znacznie mniej czasu, niż myślisz. Prawdziwe ograniczenia twojego umysłu Kiedy zobaczysz na własne oczy, do czego zdolni są mistrzowie, możesz pomyśleć „oni są z innej planety” lub „mają specjalne zdolności”. Ale prawda jest taka, że nie ma znaczenia, jak wysokie jest ich IQ.

Z odpowiednią techniką, praktycznie każdy, włączając w to Ciebie może dokonać niesamowitych wyczynów. Na przykład, czytanie książek z niezwykłą prędkością, umiejętność doskonałego zapamiętywania informacji. Dlaczego tak jest? Ponieważ zrozumienie, retencja i zapamiętywanie idą ze sobą w parze.